Kőbányaiak

Mottó

Mottó:
"Kőbányán születtem, ott is nőttem fel,
Vannak jobb helyek, de nekem megfelel."



Dreher világos 55 pont

Elsőnek itt van mindjárt hajdani Dreher Antal úr hajdani sörgyárának vezérterméke. Hajlamosak vagyunk kissé lebecsülni, pedig egy teljesen becsületes termék, mindenféle mellékíz nélkül, kellő, de nem eltúlzott keserűséggel. Ennyi pontot mindenképpen megérdemel, csak az a fránya csomagolás ne lenne ilyen béna.


Dreher Gold 56 pont

Amikor az Asahi megvette a Drehert, teljes profilváltást hajtott végre a palettán, ennek eredménye a 2019-ben megalkotott Dreher Gold. Ami csak egy árnyalatnyi változtatás a világoshoz képest, úgy ízvilágban, mint dizájnban, állítólag kukoricamentesítették a terméket. A törekvés eredménye a plusz 1 pont, amúgy nem igazán találtam a különbséget.


Arany Ászok Félbarna 55 pont

Pont annyit ér nálam, mint egy Dreher, a gyártó is ugyanaz. Szeretem a félbarna söröket, valahogy teltebb az ízük, a színük pedig egyenesen imádnivaló.


Arany Ászok 55 pont

Amikor jól esne egy sör, de egy egész üveggel azért sok lenne, akkor kerülnek képbe a kb. 3 deciliteres kiszerelésű sörök. Igen, sokan gyártanak ilyet, de a legtöbbjük kézműves kategória, ami egy étkezéshez, már csak anyagi megfontolásokból is erős túlzás. Az Arany Ászok ezt a rést fedi le, olcsó és pont megfelelő minőségű. Az alacsony ár bizonyára a kukoricagríznek is köszönhető, de ezt szerencsésen elfojtja az erőteljes, de közönséges komló íze, én legalábbis nem éreztem.

   
Dreher BAK 75 pont
 
Egy magyar barna, ami teljesen rendben van. Csak a csomagolás változik időnként, a tartalom ugyanaz marad. Azt hiszem, még sohasem láttam a csapolt változatát, ez kár, de hát nem vagyunk egy sörnemzet.
Frissítve, üveges verzió kóstolás után. Plusz pontokat kapott, a stabil hab, a sötét szín, a kávésan keserű és az édeskés barna sör íz nagyszerű kombinációjának köszönhetően. 2019-ben frissítették a dizájnt, de a termék ugyanaz maradt, szerencsére.


Kőbányai világos 44 pont

A Dreher gyártójától egy olcsóbb kiadás, a Kőbányai Az olyan snassz, már a név is, nem? Persze. De nem. De igen. De nem. Azzal zárom le a vitát, hogy nézd csak meg az árát, nem is annyira olcsó, talán nem véletlenül. Egy jól fogyasztható, bár tényleg nem kiemelkedő minőségű termék, amelynek a neve meg a csomagolása ugyan hagy némi kívánnivalót maga után, de nyári melegben, jól lehűtve, zsíros kenyér mellé elmegy.


Dreher Tripla Komlós 64 pont

Maradjunk a Drehernél még egy kicsit. Nem tudom, van-e köze a különlegesebb sörök megjelenésének ahhoz, hogy az Asahi japán sörgyár megvásárolta a Drehert, mindenesetre nekem úgy tűnik, hogy a Dreher 2018-ban megújulni látszik. Ennek egyik példája a Dreher Tripla Komlós. Pont nem érdekel, hogy egy sör hányféle komlóból készül, a lényeg, hogy jó legyen az a komló. Meg a sör, amiből készül. És ez jó, kicsit más, mint az átlag sörök, van egyfajta (vagy háromfajta?) zamata. Simán adhatnák drágábban, de nem teszik, így valószínűleg többször meg fogom kóstolni a közeljövőben.


Dreher Hideg Komlós 2021 64 pont

Valószínűleg a fentebbi Tripla Komlós utódja, vagy ugyanaz más csomagolásban. Nem is tudom másra értékelni, ugyanannyi pontot kap. A Soproni Hoplager és a Borsodi Hoppy megfelelője. Nem tudom melyik jobb a három közül, a közeljövőben érdemes lenne elvégezni egy vaktesztet. Hú de jó ötlet!
Frissítés: vakteszt elvégezve. A tesztelőknek tetszett mindhárom gyártó terméke, de az igazi szakértő azért felismerte, melyik közülük a Dreher, ezen meg is lepődtem kissé.


Dreher Pale Ale 69 pont

Szerintem a Soproni IPA konkurenciájának gondolták és az is.
Frissítés: Már a Drehernek is van IPA söre, tehát a fenti gondolat lehet, hogy tévedés. De ne tagadom le, hogy leírtam, talán ezt nevezik fejlődésnek.
Kicsit emlékeztet rá az egyszerű és kétszínű dizájnban is, ízben is, viszont sokkal könnyebben be- és elfogadható. Állítólag háromféle komlóból készül, de ez egyrészt nem érdekel, másrészt honnan tudjam, hogy igaz? Viszont jól hangzik. Szűrt, tiszta, ez is előnyére válik a SIPA-val szemben. Minden megvan benne, ami amabban jó, de valahogy ... kulturáltabban. Jobban ízlik, mint egynémely kézműves drágaság, talán adhattam volna neki több pontot is, mert megérdemelné egyébként.


Dreher Red Ale 65 pont

A doboz ugyanolyan, mint a Pale Ale doboza, csak vörösben. A színvonal is hasonló, aki egy érdekes, de azért nem megfizethetetlen sörre vágyik, íme megkapja, a kapott pontszám a két tényező együtthatója, amelyben a viszonylag alacsony ár erősen dominál. A vörösesbarna folyadékon remekül mutat a kemény hab és ajándékként megkapjuk a vörös sörök jellegzetes ízét is, ami ezen sorok írójának nem igazán a kedvence. (Kivétel ez alól a kiváló német Steam Brew)


Dreher Hidegkomlós Félbarna 54 pont

A Dreher új sorozatának tagja. Árban, dizájnban minden stimmel, nem összekeverhető más termékekkel, a a bolti polcon is a testvérei mellett találtam. Sajnos ízben kissé alulmúlja a kiváló dreheres választékot, félbarna sörökből ennél általában jobbakat lehet találni. Utólag visszagondolva az Arany Ászokra, talán amaz jobban ízlett, bár ennek a dizájnja jobb, igaz, nem pontosan tudom, mit jelent ebben az esetben a hidegkomlós eljárás. Nekem úgy tűnik, ez a sört inkább csak a választék színesítésére találták ki, ha így van, az sikerült.


Dreher IPA 44 pont

Ez van, ha egy sörnek nincs szerencséje. Szegény Dreher IPA most nagyon ráfaragott velem, mert egy egészen kiváló Steam Brew IPA után kóstoltam, és hát a különbség óriási volt, természetesen a Dreher IPA kárára. Hiába készült 6 féle komlóból, ismételten bebizonyosodott, hogy a komlók száma csupán marketingfogás. Az etalon után habtalan, színtelen, savanyú volt, pedig azt gondolom, ez egy jobb sorsra érdemes termék. Majd újrakóstolom, mindenképpen szeretnék neki esélyt adni egy magasabb pontszám elérésére.
Frissítés:
Azért ez nem annyira rossz sör, mint előzőekben vázoltam, csak mindig minden valamihez képest valamilyen. Önmagában kóstolva plusz tíz pont, azaz 54.
Később egy egészen érdekes kísérletet hajtottam végre, megkóstoltam egy 1 év, 3 hónapja, azaz 15 hónapja lejárt szavatosságú Dreher IPA sört, természetesen dobozosat, mert azt gondolom, hogy az üveggel ellentétben az aludoboz olyannyira zárt, hogy ha korlátlan ideig nem is, de nagyon sokáig megőrzi a minőségét a benne tárolt termék. És valóban. A sör habzott, állaga mindenben megfelelt a standardnak, viszont nem volt tapasztalható minőségromlás. Szóval érdekes kísérlet volt, na! A végkövetkeztetés pedig, hogy érdemes lehet megvenni a lejárathoz közeli leárazott söröket, ezeknek ugyanis semmi bajuk NINCS.


Dreher Szilaj Meggy 42 pont

Meggyes sör kétféle komlóból. A Dreher mániája, hogy egy sört többféle komlóból kell készíteni, ebben az esetben majdnem mindegy hányféléből készül, a meggyes íz mindet elnyomja, persze, tudom, hogy meggyes sört iszom. Nem rossz, nem rossz, de a belgák előbbre járnak.


Dreher Áfonyás 44 pont

Áfonyás Dreher, sörnek sör, de hogy áfonyás is lenne, az nem annyira jön le nekem. Mindenesetre pirosas. Plusz hidegkomlós, amit egy ilyen gyümi sörnél nehezen, vagy egyáltalán nem tudok értelmezni, ezt a tulajdonságát felülcsapja a gyümölcsízesítés. Amúgy nagyon klassz ez az újfajta design, annyira magakellető a boltban, szinte mindig meg akarnám vásárolni, persze amúgy nem fogom.


Dreher Bitter Lager

Azt mondja magáról:
"Szereted a láger sört, de valami keserűbb ízre vágysz? A Dreher Bitter Lager egy igazi klasszikus láger sör intenzív, keserű ízzel. A sörbe háromféle komló kerül, mely kiegyensúlyozott ízvilágot kölcsönöz, így a karakteresebb keserű íz sem tolakodó." Pedig de!
És hát igen, vannak, akik nem szeretik a keserű söröket, a Bitter Lager pedig az, nekik igazi kellemetlen meglepetés lesz. Nekem mondjuk bejön, mert ÁLTALÁBAN inkább a keserűbb söröket szeretem, ez pedig már-már az IPA keserűségét hozza. Pont ezért 60 pontot adok rá.
 

««       »»

Elérhetőség a következő címen: pungorgy kukac freemail pont hu